"Enter"a basıp içeriğe geçin

Halil Reçber Kimdir ?

Halil Reçber Kimdir?

Her borsacı forex işlemlerinde başarılı mıdır  sizce? Halil Reçber 1969 yılında İstanbul’da doğmuş bir borsa uzmanıdır. Borsa konusunda oldukça başarılı ve deneyimli olan Reçber hakkında pek çok yayın ve haber bulunmaktadır. Gerek icraatleriyle gerek de yaptığı eğitimleriyle adından sıkça söz ettiren Reçber pek çok genç için de yön gösterici konumundadır.

Hemen her kanalda yorumcu olarak istenmesi de onun ne kadar başarılı bir yorumcu ve alanının en iyilerinden birisi olduğunu kanıtlar niteliktedir. Öyle ki beş binden fazla program yapmıştır.

Eğitimleri

1969 doğumlu olan ünlü ekonomist, üniversite eğitim hayatına 1992 yılında Eskişehir Anadolu Üniversitesinde başladı. İşletme fakültesinde başarıyla okuyan Reçber buradaki eğitimini tamamlayıp 1996 yılında İstanbul Üniversitesinde eğitime başlamıştır. Burada İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Sermaye Piyasası ve Borsa’da eğitim almıştır. Bir müddet ara verip yeniden eğitime başlamıştır ve şuan halen Anadolu Üniversitesi Sosyoloji bölümünde okumaktadır.

Yayınları

1996’da Ekonomi ve Siyasetin Nabzı Borsa adlı kitabını piyasaya sürmüştür. Bu kitabı çok fazla rağbet görmüştür. Halen daha başvurulan bir eser durumundadır. Ayrıca Broker Yetki Belgesi de bulunmaktadır. Pek çok gazetede köşe yazarı ünvanında çalışan ünlü ekonomist bu yazılarında da piyasaları yorumlayarak yatırım yapmak isteyenlere ışık tutmuştur. Her gün yazdığı yazılar ile piyasanın nabzını okuyucularına iletmiştir.

Gazetelerin dışında haftalık çıkan pek çok ekonomi dergisinde de yazıları bulunmaktadır. Bu yazıları ile de daha detaylı bilgileri okuyucularıyla paylaşmaktadır. Ayrıca henüz basılmaya hazır 2 kitabı da mevcuttur.

Ekonomi dışında kişisel gelişim konusuna da meraklı bir insan olan Reçber, İçindeki Güç isimli bir kişisel gelişim kitabı da yayınlamıştır.

Halil Reçber özel yaşamında da futbola ilgi duymaktadır. Hatta profesyonel futbol kariyeri de mevcuttur. Bir dönem spor muhabirliği de yapmıştır.

İlk Yorum Sizden Gelsin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir